آخرین اخبار
علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی:

اعتبار در نظر گرفته شده برای رتبه‌بندی معلمان ۲۵ هزار میلیارد تومان است

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره اعتبار در نظر گرفته شده برای رتبه‌بندی معلمان گفت دولت 25 هزار میلیارد تومان برای سال بعد در نظر گرفته و در بودجه سال جاری محل این اعتبار از فروش اموال بوده است و وقتی در بودجه اعمال می‌شود دولت موظف به تهیه این عدد است.
اشتراک گذاری
12 بهمن 1400
کد مطلب : 497

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت‌وگو در خصوص لایحه رتبه‌بندی معلمان با علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به صورت تلفنی گفتگو کرد. علیرضا منادی سفیدان از خلط موضوع لایحه رتبه بندی معلمان با حقوق دستگاه‌های دیگر که همراه با اعتراضات کارکنان دیگر نهادها همراه بود گلایه کرد و گفت: لایحه رتبه‌بندی معلمان تحول در نظام آموزش و پرورش محسوب می‌شود. در سال ۱۳۰۴ نظام نوین آموزش و پرورش ایجاد شده است اما همچنان متحول نشده است در حالی ‌که باید بر اساس سند تحول بنیادین جایگاه معلم، کیفیت آموزش و مقام، منزلت و‌ شان معلم افزایش پیدا کند.

وی با اشاه به ارائه لایحه رتبه‌بندی معلم در ابتدای مجلس یازدهم و انتهای دولت دوازدهم اظهار کرد: آنچه دولت قبل به عنوان لایحه رتبه‌بندی معلمان ارائه داد، دندان گیر و خوب نبود و به همین جهت تغییراتی در این لایحه ارائه دادیم تا متناسب با معلمان شود. وزیر وقت آموزش و پرورش خواستار پنج هزار میلیارد تومان برای اجرای این لایحه در سه سال بود اما در نهایت رئیس وقت سازمان برنامه و بودجه عدد ۲۵ هزار میلیارد تومان را خواستار شد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مجلس اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان را از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ در نظر گرفته است، رتبه‌بندی از بدو خدمت انجام می‌شود و فاصله‌های بین رتبه‌بندی را کاهش داده است و بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفر نیز به تعداد این افراد اضافه کرده است.

وی درباره اعتبار در نظر گرفته شده برای رتبه‌بندی معلمان گفت: دولت ۲۵ هزار میلیارد تومان برای سال بعد در نظر گرفته است. در بودجه سال جاری محل این اعتبار از فروش اموال بوده است و وقتی در بودجه اعمال می‌شود دولت موظف به تهیه این عدد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *