آخرین اخبار
احمدرضا امینی :

مدیران مدارس و خانواده‌ها برای ثبت سفارش کتب درسی اقدام کنند

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی اعلام کرد: ۷۸ درصد دانش‌آموزان پایه‌های میانی سفارش کتاب درسی خود را در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی ثبت کرده‌اند.
اشتراک گذاری
18 خرداد 1401
کد مطلب : 746

احمدرضا امینی اظهار کرد: مطابق شیوه‌نامه سفارش و توزیع کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۱۴۰۲ـ۱۴۰۱، ثبت سفارش فردی و گروهی کتاب‌های آمادگی تکمیلی برای پیش دبستانی استثنایی، پایه دوم تا ششم دوره ابتدایی (عادی و استثنایی)، پایه هشتم و نهم دوره اول متوسطه (عادی و استثنایی)، پایه یازدهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه شاخه‌های نظری و فنی‌وحرفه ای و کاردانش (عادی و استثنایی) از ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ آغاز شده و تا ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ادامه دارد.

وی افزود: از ابتدای شروع فعالیت سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی تا کنون ۸۳ درصد دانش آموزان دوره آموزش ابتدایی، ۷۱ درصد دوره اول متوسطه، ۷۶ درصد دوره دوم متوسطه شاخه نظری، ۷۲ درصد دوره دوم متوسطه شاخه فنی‌وحرفه ای و ۶۴ درصد دوره دوم متوسطه شاخه کاردانش و ۸۱ درصد استثنایی و در مجموع به طور میانگین ۷۸ درصد دانش آموزان پایه‌های میانی سفارش کتاب درسی خود را در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی ثبت کرده‌اند.

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تأکید کرد: با توجه به فرصت باقی مانده تا ۲۱ خرداد، انتظار می رود خانواده‌ها و مدیران مدارس برای پیگیری و ثبت سفارش کتاب درسی دانش آموزان اقدام کنند.

شایان ذکر است ثبت سفارش کتاب‌های درسی سال تحصیلی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ تنها از طریق سامانه irtextbook.com یا irtextbook.ir انجام می‌شود و از ۲۸ فروردین آغاز شده و تا ۲۱ خردادماه ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *